Witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego układu odpornościowego. Jest istotnym elementem w profilaktyce oraz leczeniu chorób autoimmunologicznych, nowotworowych oraz innych chorób przewlekłych. Przy odpowiednim stężeniu witaminy D we krwi, nasz organizm jest w stanie wyprodukować swój własny antybiotyk! Ponadto nie spotyka się osoby chorującej na nowotwór, której poziom witaminy D we krwi byłby prawidłowy.

Aby witamina D wspierała odpowiednio nasz układ immunologiczny musi być produkowana przez organizm lub przyjmowana w odpowiednio wysokich dawkach.

Tak naprawdę woda to temat rzeka... :-) postaramy się jednak opowiedzieć Wam o najważniejszych aspektach wody w dwóch krótkich artykułach. Niniejszy artykuł odnosi się do właściwego nawodnienia organizmu, które jest niezwykle ważne dla odzyskania i zachowania zdrowia.

Dlaczego warto zadbać o właściwe nawodnienie organizmu?
Właściwe nawodnienie tak naprawdę jest w stanie zlikwidować każdy stan zapalny w organizmie, wszelkiego rodzaje bóle, w tym bóle stawów oraz migrenowe bóle głowy; wspomaga również oczyszczenie organizmu z toksyn oraz utratę wagi.

W 4body4soul łączymy w terapii żywieniem podejście wschodnie czyli Tradycyjną Medycynę Chińską (TMC) z podejściem zachodnim. Medycyna wschodnia postrzega człowieka jako całość, natomiast zachodnia jako zbiór, system poszczególnych narządów. Uzupełnienie TMC o podejście zachodnie jest bardzo skuteczne i daje często naprawdę niesamowite rezultaty.
 
Niezależnie od tego kto był ojcem choroby, zła dieta była na pewno jej matką /przysłowie chińskie/
Absolutnie się z tym zgadzam, ponieważ sama kiedyś tego doświadczyłam. Niestety większość ludzi przerzuca odpowiedzialność za swoje zdrowie na genetykę. Badania naukowe jednak dowodzą, że genetyka to zaledwie 10 procent.

Chcesz poprawić swoje zdrowie? Idź do lasu!
Udowodniono naukowo, że japońskie „leśne kąpiele" mają ogromny wpływ na poprawę zdrowia. W 1982 roku w Japonii uruchomiono narodowy program profilaktyki zdrowotnej o nazwie „Shinrin-yoku". Shinrin-yoku znaczy spędzanie większej ilości czasu pośród drzew. Nie chodzi tu o bieganie po lesie, jogging czy treningi, ale po prostu o cichą kontemplację i uważne bycie pośród drzew. Japońscy naukowcy studiowali fizyczne i psychologiczne efekty „leśnych kąpieli". Istotą dobrego wpływu „leśnych kąpieli” nie jest tylko i wyłącznie świeże powietrze.Naukowcy japońscy kładą duży nacisk na fakt, że drzewa produkują specjalne, naturalne substancje, jako ochronę przed zarazkami, insektami i innymi mikroorganizmami.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej.