Kąpiel w dźwiękach​

...głęboki relaks umysłu i ciała na poziomie komórkowym

Jak przebiega terapia?

Energia grupy

Kąpiele w dźwiękach to rodzaj terapii grupowej. W każdej tego typu terapii bardzo ważną rzeczą jest energia grupy. Z tego też powodu najpierw się poznamy. Usiądziemy w kole i każdy uczestnik zostanie poproszony o przedstawienie się. Dzięki temu przestaniemy być dla siebie anonimowi i staniemy się na moment czymś w rodzaju wspólnoty.

Oddech

Dokładnie tak samo jak w przypadku masażu dźwiękiem (terapia indywidualna) wykonamy ćwiczenie oddechowe. Oddech łączy nasze ciało z umysłem, jest “pokarmem” dla naszych komórek, odpowiada za poziom naszej energii i zdrowia. Zdrowy, głęboki oddech wspomaga lecznicze działanie dźwięków. Tak bardzo często zapominamy o dobroczynnym działaniu oddechu, spłycamy go i oddychamy od niechcenia. Robimy tym sobie krzywdę. Za pomocą oddechu możemy przecież doświadczyć niesamowitego poczucia spokoju i relaksu. Oddech umożliwia nam uwolnienie negatywnych emocji. Dzięki niemu mamy także dostęp do ogromnych pokładów energii. Oddech to życie.

Będziemy więc razem głęboko oddychać, a w trakcie tego oddychania będziemy patrzeć sobie w oczy. Pozwoli nam to się poznać i nawiązać ciepłą, serdeczną relację. Na początku może to być krępujące, jednakże z doświadczenia wiem, że skrępowanie bardzo szybko mija.

Pierwsze dźwięki

Misy tybetańskie będą ustawione w odpowiednim punkcie sali, a uczestnicy położą się wokół z głowami zwróconymi w kierunku źródła dźwięku. W ramach aromaterapii uruchomimy moce olejków eterycznych wspomagających relaks (zawsze używam naturalnych, wysokiej jakości olejków – myślę, że syntetyki to oszustwo). Z pewnością zauważysz, że pośród mis ustawione będą kryształy. Ich moc skupiania i rozprowadzania energii jest nieoceniona. Wspomogą lecznicze procesy rodzące się z dźwięku. Poproszę wszystkich o zamknięcie oczu. Po sali rozpłyną się pierwsze dźwięki mis tybetańskich. Pozwolimy im wybrzmieć aż do ciszy. Cisza jest ważnym elementem terapii dźwiękiem. Granica między ciszą a dźwiękiem jest umowna. W niektórych momentach usłyszysz także mój głos, sugerujący Twoim myślom kierunek płynięcia.

Głęboki relaks i wibracja życia

Ponieważ przy kąpielach w dźwiękach towarzyszy mi zawsze drugi terapeuta, będziesz mieć okazję doświadczenia wibracji w ciele. Podczas gdy ja będę wygrywać na misach sekwencje relaksu, balansu, uaktywniające procesy samouzdrawiania organizmu, drugi terapeuta postawi misę na klatce piersiowej każdego z uczestników i pobudzi ją do wibracji. Poczujesz jak ta wibracja będzie się rozchodzić w Twoim ciele we wszystkich kierunkach.

Wibracyjne wyrównanie ze zdrowiem

Użyjemy jeszcze kamertonów Solfeggio, tingshy i specjalnych dzwonków Zaphir o magicznie delikatnych dźwiękach. Powoli zacznę przywoływać Cię na powrót do życia. Nie spiesz się. Daj sobie czas na poczucie nowej/nowego siebie, siebie wyrównanej/wyrównanego wibracyjnie ze zdrowiem. Możesz doświadczać całej gamy przeróżnych (bardzo często zupełnie nowych) odczuć. Przypatrz się sobie, rozgość się na nowo w sobie. Powiedz sobie, jak bardzo siebie kochasz.

UWAGA! BARDZO CIĘ PROSZĘ O PRZECZYTANIE ZAKŁADKI “CZEGO OCZEKIWAĆ?”

Tibetan bowls
Back to top