Uzdrawiająca...

terapia dźwiękiem.

To nie tylko uzdrawianie dźwiękiem! To potężny rytuał!

Jesteśmy naturopatkami i jesteśmy świetnie wyszkolone. Doskonale wiemy, że dźwięk i żywioły działają na bardzo głębokim poziomie. Nasze sesje to nie tylko uzdrawiające zabiegi, to rytuały! Pracujemy z energią naszych klientów. Możemy sobie na to pozwolić, ponieważ obdarzone jesteśmy szerszą percepcją, możemy widzieć i czuć „poza sferą fizyczną”. Dzięki temu możemy zapewnić bardzo głębokie doznania, stosując podczas sesji uzdrawiania dźwiękiem (lub Reiki, czy konchowania uszu) specjalne relaksujące, równoważące i czyszczące sekwencje, które aktywują procesy samouzdrawiania organizmu. Pracujemy również nad blokadami energii. 

Co łączę w terapii dźwiękiem?

Misy tybetańskie

Sound massage
Sound massage

Dźwięk mis tybetańskich jest bardzo uspokajający. Są często używane jako pomoc w medytacji, ponieważ ich dźwięk wywołuje poczucie niesamowitego spokoju. Każda misa emituje kojącą wibrację niwelując negatywną energię, która ogranicza potencjał organizmu do osiągnięcia pełnego zdrowia fizycznego, duchowego i psychicznego. Kiedy tylko niekorzystna energia zostanie usunięta z ciała za pomocą wibracji dźwięku mis tybetańskich, stajemy się gotowi pozwolić sobie żyć w zdrowej harmonii z przepełniającym ogromem naszej boskiej energii. Dźwięk mis tybetańskich zachowuje się jak „inteligentna istota”, a przy właściwym stosowaniu go charakteryzuje się bardzo silnymi właściwościami uzdrawiającymi.

Gong

Gong
Gong

Gong jest jednym z najpotężniejszych instrumentów znanych ludzkości. Łączy nas z podstawą naszego jestestwa, z naszym rdzeniem, pomaga leczyć i łagodzić stres. Gong był używany do modlitw, rytuałów, ceremonii i medytacji od epoki brązu. Dźwięki gongu są relaksujące i uspokajające, centrujące i energetyzujące, przekształcające i leczące. Czyste i przenikliwe fale dźwiękowe gongu pozwalają na regenerację, zbalansowanie i zrównoważenie oraz uwolnienie się od starych, niekorzystnych wzorów.

Dudnienie różnicowe

Binaural beats
Binaural beats

Dudnienia różnicowe (binaural beat) to zjawisko dźwiękowe, które bazuje na naturalnym funkcjonowaniu mózgu. Efekt dudnienia różnicowego otrzymujemy poprzez podanie do każdego ucha z osobna dwóch bardzo podobnych (różniących się nie więcej niż 30 Hz) dźwięków. Mózg, usiłując połączyć te dwa dźwięki, „produkuje” wrażenie trzeciego dźwięku. Wrażenie to jest różnicą obu słyszanych dźwięków. Dudnienie różnicowe słyszane jest jako falujący, wibrujący, pulsujący dźwięk (efekt wibrato). Dzięki pulsującej naturze dźwięku dudnienia różnicowego, zjawisko to jest coraz szerzej wykorzystywane w różnego rodzaju terapiach. Dobrane w odpowiedni sposób częstotliwości dudnienia różnicowego pozwalają na szybkie wprowadzenie organizmu w stan relaksu.

Kliknij i dowiedz się więcej!

Tingsha

Tingsha
Tingsha

Tingsha to dwa małe dzwoneczki, połączone ze sobą za pomocą skórzanego sznurka. Są źródłem bardzo czystego i wysokiego tonu. W Tybecie tingsha jest używana w praktykach medytacyjnych. W terapii dźwiękiem używa się jej do oczyszczania przestrzeni i synchronizowania (balansowania) czakr. Dźwięk tingshy uwalnia od stresu i wyzwala twórczą energię, a jej wibracja przenika ciało na poziomie komórkowym i stymuluje procesy samouzdrawiania organizmu.

Oddychanie

Breathing
Breathing

Dźwięk jest manifestacją oddechu, a oddech jest najbardziej fundamentalnym aspektem życia. Towarzyszy nam od narodzin, aż do śmierci. Oddychanie jest czymś znacznie więcej, niż mechanicznym odruchem wymiany tlenu. Oddech jest podstawą wszystkich naszych funkcji komórkowych, naszego poziomu energii, a nawet naszego zdrowia emocjonalnego. Oddech jest pomostem łączącym nasze ciało z umysłem. W sytuacjach kiedy towarzyszą nam negatywne emocje, za pomocą właściwego oddechu, jesteśmy w stanie kontrolować i uspokoić zarówno nasze ciało jak i umysł. Nasz oddech staje się płytki w stanach osłabienia płuc oraz spadku odporności organizmu. Spłycenie oraz przyspieszenie oddechu towarzyszy nam również w sytuacjach stresowych. Poza zmienionym oddechem, towarzyszy nam wówczas również m.in. podwyższone ciśnienie krwi, przyspieszone bicie serca oraz wydzielanie hormonów stresu. Mechanizm spłycenia oddechu w wyniku stresu powoduje błędne koło, ponieważ organizm reaguje tak, jakby był pozbawiony tlenu. W odpowiedzi na ograniczenie tlenu, organizm produkuje jeszcze więcej hormonów stresu, co potęguje nasz lęk, napędzając tym samym błędne koło. Zależność między oddychaniem i dobrym zdrowiem jest czymś więcej niż tylko teorią. Badania dowiodły, że pojemność oddechu jest ściśle powiązana z długowiecznością. Zaburzenie oddychania przyczynia się do rozwoju nowotworów – niedotlenienie sprzyja rozwojowi komórek nowotworowych.

Kamertony Solfeggio

Tuning fork
Tuning fork

Mówi się, że oryginalna skala solfeggio (częstotliwości solfeżowe, solfeggio frequencies) została rozwinięta przez benedyktyńskiego zakonnika, Guido d’Arezzo (991r. – 1050r.). Uważa się jednak, że jej historia sięga starożytności. Częstotliwości solfeżowe to 6 dźwięków, którym przypisuje się pewne właściwości. I tak:

  • UT – 396 Hz – uwalnianie od poczucia winy i strachu
  • RE – 417 Hz – odwracanie biegu wydarzeń, ułatwienie przemiany
  • MI – 528 Hz – transformacja i cuda (naprawa DNA)
  • FA – 639 Hz – połączenie, relacje międzyludzkie
  • SOL – 741 Hz – budzenie intuicji
  • LA – 852 Hz – powrót do duchowości

To historia, która jest powtarzana przez wiele osób, ale nie jest historią prawdziwą. Jeśli temat ten Cię interesuje, to koniecznie przeczytaj ten artykuł:

To naprawdę ciekawa historia!

Kryształy

Clear Quartzes
Clear Quartzes

Terapia misami tybetańskimi doskonale współdziała z kryształami górskimi. Kryształy te absorbują, skupiają, ukierunkowują i rozprzestrzeniają pola energii, dzięki czemu chory bądź pozbawiony balansu organizm może odnaleźć swój naturalny rytm energetyczny. Łączą one subtelne energie naszej aury z naszymi emocjami i fizycznym ciałem, harmonizując organizm i pomagając mu osiągnąć równowagę. Kryształ górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu wzmacniającym i oczyszczającym zarówno ciało, jak i umysł. W mojej praktyce używam kryształów starannie wyselekcjonowanych, o odpowiedniej wielkości, kształcie i transparentności. Kryształy te zostały przywiezione z Abadiani, brazylijskiej wioski, położonej na wielkich pokładach kryształów górksich. Mają one bardzo silne właściwości uzdrawiające.

Aromaterapia

Aromatherapy
Aromatherapy

W terapii misami tybetańskimi stosuję również elementy aromaterapii, wykorzystując moc czystych olejków eterycznych, które obok ziół i przypraw są bardzo cennym darem Matki Ziemi. Aromaterapia jest gałęzią medycyny naturalnej. Polega na wprowadzeniu do organizmu poprzez drogi oddechowe, skórę, bądź błony śluzowe, czynnych biologicznie substancji zapachowych z olejków eterycznych pochodzenia roślinnego. Zgodnie z odkryciami współczesnej medycyny, zapach wędruje włóknami nerwowymi wprost do tych części mózgu, które związane są z intuicją i emocjami. Olejki wspomagają organizm szczególnie w stanach długotrwałego przygnębienia, rozdrażnienia, stresu i przemęczenia, bardzo często mają też właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Austriaccy naukowcy dowiedli, że niektóre substancje zapachowe znacznie poprawiają ukrwienie mózgu i stymulują bezpośrednio korę mózgową.

Dzwonki Zaphir

Zaphir
Zaphir

Dzwonki Zaphir to ręcznie wykonywane u podnóża Pirenejów instrumenty. Każdy dzwonek jest wynikiem cierpliwej pracy rzemieślnika. Prototypem dzwonków Zaphir były dzwonki Shanti. Są one wykonane z 8 metalowych pręcików o różnej długości, połączonych za pomocą srebra do metalowego pierścienia. Pręciki są starannie dostrojone, aby zachwycać doskonałą interakcją czystych tonów i overtonów w kolistym przepływie harmonicznym. Ich dźwięk jest relaksujący i harmonizujący.

Czyszczenie i wyrównywanie aury

energy cleaning
Energy cleaning

Wszystko jest energią. My sami jesteśmy energią. W naszym życiu kontaktujemy się z wieloma innymi ludźmi. Nasze pole energetyczne oddziałuje z polami energetycznymi innych osób, gromadząc ich emocje i myśli. Absorbujemy również energię miejsc i przedmiotów. Wszystko, z czym wchodzimy w interakcje i gromadzimy, jest przechowywane w naszej aurze. Dlatego nasza aura bardzo często jest pełna śmieci i energetycznych uwikłań. Jeśli chcemy żyć w zdrowy sposób i prosperować na wszystkich możliwych poziomach, musimy zadbać o czystość naszej aury. Dbamy o nasze ciało fizyczne, biorąc prysznic lub kąpiel każdego dnia. A co z naszym energicznym ciałem? Podczas sesji terapii dźwiękiem można usłyszeć bardzo szczególne sekwencje: relaksujące, równoważące, aktywujące procesy samouzdrawiania ciała, oczyszczające, uwalniające stres. Istnieją dwie inne, bardzo silne sekwencje: pierwsza eliminuje wszelką negatywną energię w Tobie i wokół Ciebie i oczyszcza Twoją aurę, druga wypełnia Cię obfitością, miłością i wszystkim, co jest dla Ciebie dobre, i wyrównuje Twoja aurę.